Kira Değer Tespiti

Taksim Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.
1500

Kira Değer Tespiti

Kira tespit davası, kiracı ya da kiraya veren tarafından açılan kira bedelinin yeniden belirlenme talepli bir davadır. Uygulamada genellikle kira artış davası olarak bilinmektedir; fakat kiracı tarafından da kira bedelinin yeniden belirlenerek düşürülmesi talepli dava açılmaktadır. Mahkeme tarafından verilecek hükümle belirlenen kira bedelindeki artışı haricinde kiracı aleyhine kira sözleşmesinde değişiklikler yapılamayacaktır.

Bir gayrimenkulün bağımsız tarafsız ve objektif olarak belirli bir tarihteki kıymet takdirinin tespit edilmesi olarakda tanımlayabiliriz. Gayrimenkulün kira değeri piyasa koşulları çerçevesinde artış göstereceği gibi gayrimenkullerde değer kaybıda yaşanabilmektedir. Değerlemede doğru tespit, doğru resmi kurum araştırmaları ve doğru raporlama önem arz etmektedir.

Değerleme Talep Formu

Değerleme yaptırmak istediğiniz gayrimenkule ait bilgileri aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Değerleme uzmanlarımız tarafından en kısa sürede aranacaksınız.Taksim Kurumsal Gayrimenkul Değerleme

Cevizli Mahallesi, Saraylar Caddesi
No:6 DAP Vazo Ofis İş Merk. K:13 No:98-99
Maltepe / İSTANBUL

0216 457 53 85

info@taksimdegerleme.com Harita & Konum Bilgisi
up