Etkin ve Verimli Kullanım Analizi

Taksim Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.
250

Etkin ve Verimli Kullanım Analizi

Taşınmazların en etkin ve verimli kullanım analizi taşınmaz değerlemenin o günkü adil piyasa değerinin tespit edilmesinde dikkate alınan temel ve en önemli etmenlerden birisidir. En etkin ve verimli kullanım; bir taşınmazın yasal izne tabi, fiziken mümkün, finansal açıdan gerçekleştirilebilir, makul biçimde olası ve en yüksek değer ile sonuçlanan kullanım tespiti olarak tanımlanır.

Bir taşınmazın kullanımının gerçekçi ve faydalı olabilmesi için yasal olarak izin verilebilir, fiziken yapılması mümkün, finansal olarak yapılabilir ve maksimum düzeyde verimli olması gerekmektedir. Taşınmaz daima mevcut veya bölgesel değişimler sonucunda muhtemel kullanım türü dikkate alınarak en etkin ve en verimli kullanımı ile değerlendirilmektedir. Bu sayede taşınmazın potansiyel kullanım değeri en etkin ve verimli kullanım analizi uzun vadeli olarak düşünülmeyip kabul edilebilir düzeyde yakın gelecek için öngörülebilir. Uzun vadeli projeksiyonların bölgesel ve küresel değişimler, bölgesel üst ve alt yapı değişiklikleri, yatırımcı portföyü değişimi, ön görülemeyen mücbir sebepler vb. pek çok öngörülemeyen sebeplerin bir veya birkaçının birlikte veya vade süresinde art arda gerçekleşmesi ile bozulması yüksek ihtimallidir. Bu neden ile uzun vadeli projeksiyonlar en etkin ve en verimli kullanım analizinin dışında tutulmaktadır.

Değerleme Talep Formu

Değerleme yaptırmak istediğiniz gayrimenkule ait bilgileri aşağıdaki formu doldurarak bize iletebilirsiniz. Değerleme uzmanlarımız tarafından en kısa sürede aranacaksınız.Taksim Kurumsal Gayrimenkul Değerleme

Cevizli Mahallesi, Saraylar Caddesi
No:6 DAP Vazo Ofis İş Merk. K:13 No:98-99
Maltepe / İSTANBUL

0216 457 53 85

info@taksimdegerleme.com Harita & Konum Bilgisi
up